Owczarek niemiecki rex - tresura psów

Wpis

piątek, 07 listopada 2014

szkolenie psów przez awersję - awersyjne szkolenie - co to jest?

Awersyjne szkolenie psów - co to jest i jak tego się używa?

Najprościej będzie Ci to zrozumieć, gdy powiem, że szkoląc psa awersyjnie ktoś chce psa do czegoś zniechęcić lub zmusić psa do czegoś środkami przymusu - stosuje się wobec psa kary fizyczne - takie jak bolesne szarpnięcia smyczą, czy rażenie prądem z obroży elektrycznej.

Awersyjne szkolenie psów ciągnie za sobą wiele strasznych konsekwencji - dlatego nie stosuj tych metod wobec swojego psa!

Szkolenie psów za pomocą kar sprawia, że pies wiele różnych sytuacji i osób kojarzy z bólem, gdy psa mocno szarpniesz gdy ciągnie z radości w stronę rowerzysty, to po odczuciu bólu pies może skojarzyć rowerzystę z bólem i będzie rowerzystów się bał, lub będzie wobec rowerzystów agresywny. Pies nie jest na tyle 'mądry' aby zrozumieć, że jedynie ciągnięcie na smyczy było karane a rowerzysta nie miał nic z tym wspólnego. 

Pies działa na prostej zasadzie obserwowania konsekwencji swoich zachowań - pies biegnie do rowerzysty i czuje ból = rowerzyści są FE. Pies biegnie do ciebie gdy go wołasz i dostaje klapsa bo długo nie przychodził - to znaczy że ty jesteś FE, jesteś źródłem bólu dla psa - dlaczego ma zatem następnym razem przyjść do Ciebie? Aby znowu poczuć ból?

Zastanów się co robisz w trakcie szkolenia psa - stosuje pozytywne szkolenie psów zamiast szkolenia awersyjnego.

Szczegóły wpisu

Tagi:
Kategoria:
Autor(ka):
szkolenieldz
Czas publikacji:
piątek, 07 listopada 2014 10:28

Polecane wpisy

Kanał informacyjny

Dla osób z Wrocławia - polecam: Szkoła dla Psów Wrocław DOBERMAN - indywidualne lekcje - szkolenie psów WROCŁAW.